• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
 

20190115 Trening Irlandia

Stary rok zakończył się dla WSK bardzo pomyślnie (przypominamy, że pod koniec grudnia kendoczka Maria Bober zajęła II miejsce w 66. Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” na Sportowca Roku), dlatego liczymy, że i rok 2019 będzie obfitował w liczne sukcesy zawodników kendo, iaido i jodo.

Po długiej świątecznej przerwie z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszy trening w tym roku: ten dla sekcji kendo odbył się 3 stycznia i oprócz członków WSK uczestniczyło w nim też 4 zagranicznych gości. Marysia Bober zaprosiła do nas Szymona Gardzielewskiego z Torunia, który obecnie mieszka i trenuje w Irlandii. Wraz z trójką przyjaciół przyjechał do Polski, by wziąć udział w zgrupowaniu kendo w Wiśle (04–06.01) – bardzo się cieszymy, że znaleźli czas aby potrenować także we Wrocławiu. Wspólne spotkanie zakończyło półgodzinne jigeiko i pamiątkowe zdjęcie – zapraszamy ponownie!

After a long holiday break, we were looking forward to the first training this year: this one for the kendo section took place on January 3, and in addition to the WSK members, 4 foreign guests also took part. Marysia Bober invited Szymon Gardzielewski from Toruń, who currently lives and trains in Ireland. Together with three friends he came to Poland to participate in a kendo grouping in Wisła (04-06.01) - we are very happy that they found time to train in Wrocław as well. The joint meeting ended with a half-hour jigeiko and commemorative photo - we invite you again!

7AF9CDB0 30F8 439E 9162 19F0862CC257

Dobra wiadomość nadeszła też w ten weekend z Francji: naturnieju kendo Coupe Kazan No Bushi 2018 (24–25.11)w Clermont-Ferrand Agnieszka Wial zdobyła dwa medale: złoto w drużynówce kobiet i brąz w drużynówce mieszanej (udział wzięło 10 teamów damskich i 26 mieszanych). Gratulujemy i pozdrawiamy!

 

Mistrzostwa Polski Kendo 2018 (24–25.11), które tym razem odbywały się w Warszawie już za nami. Miło nam zakomunikować, że nasza koleżanka z klubu – Maria Bober zajęła III miejsce w indywidualnym turnieju kobiet, kolejny rok z rzędu wracając z krajowych mistrzostw z medalem. Serdecznie gratulujemy, a także cieszymy się z udanego startu drużyny Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo. Ekipa w składzie: Wiesław Biel, Marysia Bober, Krzysztof Belczyk, Iwona Strycharz, Artur Witczyński, Izabela Sobek oraz – debiutujący na mistrzostwach – Jakub Apostolski zajęła ostatecznie 6 miejsce w kraju. Po zaciętych pojedynkach drużynie WSK udało się wyjść z grupy – niewiele zabrakło, a znalazłaby się w strefie medalowej. Być może uda się w 2019 r. – organizatorem mistrzostw znów będzie Warszawa. Poniżej tegoroczne wyniki:

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kendo:

1. Warszawski Klub Kendo

2. Sopocki Klub Kendo

3. Tengukai Poznań / Yokokan Kendo Katowice

Kantosho: Monika Małachowska (Furokan Gdańsk) / Dawid Leszczyński (Tengukai Poznań)

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kendo Kobiet:

1. Alina Gdeczyk (Warszawski Klub Kendo)

2. Aleksandra Polok (Yokokan Kendo Katowice)

3. Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo) / Joanna Labak (Doshinkan Kraków)

Kantosho: Manuela Szymańska (Yokokan Kendo Katowice)

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kendo Mężczyzn:

1. Krzysztof Bosak (Warszawski Klub Kendo)

2. Rafał Jaśtak (Tengukai Poznań)

3. Wojciech Ritszel (Yokokan Kendo Katowice) / Kasper Yearwood (Warszawski Klub Kendo)

Kantosho: Michał Rajczak (UKS Kendo Łódź)

Jeśli chodzi o Wrocław, to zawody sędziowali: sensei Wiesław Biel oraz Natalia Maj.

 

168E32A1 98DC 4C25 AB47 D2ED13365F57

Członkowie WSK oraz ich goście świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w najlepszy dla sportowców sposób – wspólnymi treningami w ramach kolejnego zgrupowania zsensei Angelą Papaccio (6 dan kendo)Ponad trzydziestu uczestników tego wydarzenia (m.in. zawodnicy z Warszawy, Katowic, Łodzi, Poznania czy Krakowa) dawało z siebie wszystko podczas spotkań, dumnie nosząc symboliczne, biało-czerwone wstążeczki, które wykonała Marysia Bober. Szczególną atmosferę seminarium, przypadającego w tak ważną dla naszego kraju uroczystość, podkreśliło też pamiątkowe zdjęcie.

Zgrupowanie (9–11.11) rozpoczął piątkowy trening na sali Zespołu Szkół nr18 przy ul. Młodych Techników 58. Sensei Papaccio zapowiedziała, że program seminarium będzie kontynuacją tego z ubiegłego roku. Kendocy trenowali więc m.in. sprawne wykonywanie ataków menkote-men, czy do; zwracali uwagę na prawidłowe taiatari; a także poświęcili trochę czasu na doskonalenie techniki hiki. Sensei znów zwróciła uwagę na szybkość i pracę nóg oraz rolę, jaką pełni motodachi, który ma przede wszystkim pomagać partnerowi dobrze wykonać ćwiczenie. Wraz z sensei Angelą przyjechali też jej młodzi asystenci: Yume Birardi i Fabio Bussi (aktualny Mistrz Włoch oraz Drużynowy Mistrz Europy Juniorów Skopje 2016).

W sobotę uczestnicy ćwiczyli elementy z poprzedniego dnia, do których doszły techniki oji waza. Tradycyjnie nie zabrakło również walk treningowych, takich jak ippon shobu oraz mawarigeiko. Wyczerpujący dzień zakończyła sayonara party w klubie przy Placu Solnym. Natomiast trening niedzielny miał przygotować kendoków do shiai-jo („każdy atak to ippon”). Wszystko dlatego, że z inicjatywy senseia Wiesława Biela podczas tegorocznego zgrupowania po raz pierwszy miał się odbyć przyjacielski mini turniej trójek Hashino miyako (wzorowany na turnieju Los Trios Ostrowskiej Sekcji Kendo). Utworzone losowo drużyny walczyły o atrakcyjne nagrody – pluszowe krasnale oraz białego jednorożca ;) Poniżej wyniki:

1 miejsce zajęła drużyna Old Boy’s w składzie: Krzysztof Bosak, Przemysław Szymiec

2 miejsce zajęła drużyna Trole w składzie: Maciej Wierzbowski, Borys Uchański, Krzysztof Fiłonowicz

3 miejsce zajęła drużyna Maniana Team w składzie: Maria Bober, Marek Błaszkowski, Mateusz Wierzbowski oraz drużyna Dla Moniki w składzie: Joanna Labak, Yume Birardi, Michalina Gąsienica-Laskowy

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili nie tylko w czasie turnieju, ale i całego seminarium. Cieszymy się, że mieliśmy okazję gościć wspaniałą trenerkę oraz jej asystentów w tak wyjątkowych okolicznościach. Dziękujemy i serdecznie zapraszamy za rok!

Tekst: Izabela Sobek

Fot. Paulina Ratajczak

W ostatnim czasie dwie mistrzynie WSK udzieliły wywiadów, opowiadając o swoich sukcesach oraz wschodnich sztukach walki: Marysia Bober wystąpiła w Radiu RAMwystąpiła w Radiu RAM, natomiast Natalia Maj była gościem „Spotkania z Mistrzem” w MODERN SPORTS TVbyła gościem „Spotkania z Mistrzem” w MODERN SPORTS TV.

 

 

W dniach 15-18.11.2018 we Wrocławiu odbyło się czternaste już z kolei seminarium z Naotaka Murakami Sensei (Jodo 8 dan Kyoshi, Iaido 7 dan Kyoshi) oraz Yoshihisa Murakami Sensei (Jodo 6 dan Renshi, Iaido 6 dan Renshi).

Uczestniczyli w nim nie tylko iaidocy i jodocy z różnych zakątków Polski, ale także przybyli zawodnicy z Czech oraz Izraela.

Zgrupowanie trwało 4 dni. Dwa pierwsze poświęcone były jodo, a dwa kolejne iaido.

Zarówno na jodo jak i iaido powróciliśmy do podstaw jakim jest kihon, a także zgłębiliśmy i przećwiczyliśmy wszystkie kata ZNKR iaido oraz jodo.

Myślę, że każdy niezależnie od stopnia zaawansowania wyniósł z seminarium cenne dla siebie wskazówki i wiedzę na przyszłość.

Do zobaczenia na kolejnym zgrupowaniu!

pokaz tytułowe

W ostatnim czasie przedstawiciele Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo zrealizowali aż trzy pokazy „w terenie”. Pierwszy z nich odbył się 25 września w budynku Politechniki Wrocławskiej, w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (kategoria tematyczna: „Magia sportu”), a uczestniczył w nim sensei Wiesław Biel wraz z Jakubem Apostolskim. Z kolei 3 października Marysia Bober i Iwona Strycharz udały się do jednej z podstawówek (SP Aktywna Mała Szkoła Wrocław – Leśnica). Dzięki temu uczniowie mogli poznać historię i zasady kendo, zobaczyć przykładową walkę, a nawet sami chwycić za miecz. Zafascynowane spotkaniem z naszymi zawodniczkami dzieci wykonały z tej okazji wspaniałe rysunki.

Mieliśmy też okazję propagować kendo 6 października na wrocławskich Polach Marsowych, gdzie ulokowano Miasteczko Sportów Nieolimpijskch. O to, by znalazło się tam nasze stoisko szczególnie zadbał Artur Witczyński, a oprócz niego na miejscu pojawili się również: Michał Kuźniarz, Iwona Strycharz, Izabela Sobek, Robert Nietrybowski oraz Wiesław Biel. Około godziny 16:00 zostaliśmy poproszeni do stanowiska konferansjera – o kendo opowiadał sensei Biel, podczas gdy Iwona oraz Iza prezentowały, jak ta dyscyplina wygląda w praktyce. Widownia przyjęła pokaz z entuzjazmem, a niektórzy bardzo chcieli zrobić sobie z jego uczestnikami pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że podobne wystąpienia przyciągną do naszego klubu kolejnych członków.

pokaz2

 

Berlin-tytułowe.PNG

Jesienny sezon w WSK zaczął się całkiem nieźle: nasze zawodniczki dobrze poradziły sobie na zorganizowanym 29 września turnieju Ladies-Team-Cup Germany (DKenB ). W Berlinie brązowy medal zdobyła Natalia Maj (wraz z Anną Betley-Uchańską z Warszawskiego Klubu Kendo oraz Aleksandrą Polok z Yokokan Kendo), natomiast Iwona Strycharz wyszła ze swoją drużyną z grupy, ostatecznie ustępując pola ekipie, która zajęła w turnieju drugie miejsce.

Z kolei Marta Lewicka udała się do Pragi i w ramach Toru Giga Cup 2018 zdała w sobotę 28 września egzamin na 3 dana! Serdecznie gratulujemy i witamy w gronie mistrzów WSK ;)

 

Praga1.PNG

 

egzaminy-tytułowe.jpg

24.09.18 w sali przy ul. Mianowskiego 2B odbył się wewnętrzny egzamin WSK na stopnie kyu. W komisji egzaminacyjnej znaleźli się: Maria Bober, Natalia Maj, Krzysztof Belczyk oraz Wiesław Biel. Nowymi stopniami mogą natomiast pochwalić się:

Jakub Apostolski – 4 kyu

Mateusz Hanusyk – 4 kyu

Bartosz Biel – 5 kyu

Michał Kuźniarz – 5 kyu

Rafał Kopczyński – 6 kyu

Gratulacje!

egzaminy1.jpg

 

kantosho_w_Korei-tytułowe.jpg

Wspaniałe wieści z Korei – na siedemnastych Mistrzostwach Świata Kendo w Incheon (14–16.09.18) Marysia Bober z WSK zdobyła kantosho (nagrodę za ducha walki) w turnieju drużynowym! Serdecznie gratulujemy i nie możemy się już doczekać pierwszego klubowego treningu z Marysią po jej powrocie ;)

Duże brawa należą się również pozostałym członkiniom kobiecej kadry: Agnieszce Wial (kapitan drużyny), Agnieszce Skulicz, Alinie Gdeczyk, Joannie Labak oraz Monice Stachowicz. Dzięki ich walecznej postawie Polki zajęły na turnieju ostatecznie 8 miejsce (na 38 drużyn). Panowie również walczyli mężnie, dzięki czemu mamy prawo przypuszczać, że na kolejnych Mistrzostwach Świata w Paryżu będzie jeszcze lepiej. Tymczasem dziękujemy wszystkim reprezentantom Polski za emocje których nam dostarczyli i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy.

kantosho_w_Korei_2.PNG

kantosho_w_Korei_1.jpg

Nami_Taikai_-_tytułowe.jpg

Turniej Nami Kendo Taikai 2018, który w dniach 25–26.08 odbył się we Wrocławiu, okazał się szczęśliwy dla Marty Lewickiej. W kategorii indywidualnej kobiet (16+) dan zajęła ona bowiem trzecie miejsce!

W zawodach indywidualnych wzięła również udział Izabela Sobek oraz Iwona Strycharz, która po trwającym rok pobycie w Japonii powróciła do WSK. Trójka dziewczyn wystartowała też razem w turnieju drużynowym, niestety ekipie o wdzięcznej nazwie „Wąsy Wiesława” nie udało się tym razem wyjść z grupy.

W imprezie w charakterze sędziów uczestniczyli także sensei Wiesław Biel oraz Natalia Maj.

Nami_Taikai_1.jpg

Wprawdzie sezon ogórkowy trwa w najlepsze, ale nie we Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo: treningi odbywają się trzy razy w tygodniu przy ul. Parkowej (grafik dostępny na facebookowej stronie WSK), a od lipca trenuje z nami członkini Kadry Narodowej Kendo – Natalia Maj, która postanowiła zamienić zekken Furokanu na wrocławskie barwy klubowe – serdecznie witamy w naszych szeregach!

W lipcu (7 i 9) na Parkowej zorganizowano też staż z sensei Shizuką Takahashi (6 dan kendo renshi), której asystował sensei Fuminori Honda (6 dan kendo). W treningach wzięli również udział kendocy z innych polskich klubów (m.in. z Warszawy, Katowic czy Krakowa).

Warto przypomnieć, że wrocławskie kendo i iaido szczególnie wiele zawdzięcza sensei Takahashi. To właśnie ona w 2002 r. przyjechała do Wrocławia jako wolontariuszka wydelegowana przez japońską organizację rządową, by popularyzować te sztuki walki w naszym kraju (była pierwszą kobietą prowadzącą treningi kendo w Polsce). Zawsze będziemy pamiętać, jak wielki wkład sensei Shizuka wniosła w rozwój WSK, a także mamy nadzieję, że w przyszłości będzie odwiedzać nas częściej :)

 

 

Kolejna Vratislavia za nami – była to już trzecia odsłona turnieju kendo, organizowanego przez WSK w dniach 9-10 czerwca. Jak na imprezę o charakterze międzynarodowym przystało, oprócz zawodników z Polski oraz innych europejskich krajów (m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch), do Wrocławia przyjechała nawet uczestniczka z odległego Szanghaju. Łącznie w hali sportowej Młodzieżowego Centrum Sportu przy ul. Parkowej 14-16 zgromadziło się ponad siedemdziesięciu uczestników.

Podczas organizacji całego przedsięwzięcia szczególnie zależy nam, by zaprosić do współpracy sędziów ze wszystkich zakątków Europy, którzy posiadają najwyższe stopnie kendo. Tegoroczne grono sędziowskie składało się z takich znakomitych kendoków jak:

– Angela Papaccio (6 dan kendo),

– Mirial Livosi (6 dan kendo),

– Singrun Caspary (6 dan kendo),

– Andrey Solodovnikov (6 dan kendo),

– Andrzej Kustosz (6 dan kendo),

– Artur Hessel (6 dan kendo),

– Mariusz Wial (6 dan kendo),

– Zbigniew Misiak (5 dan kendo),

– Jarosław Wolny (5 dan kendo),

– Wiesław Biel (5 dan kendo).

Rolę sędziego głównego zawodów pełnił sensei Kustosz.. Sportowe wydarzenie w zasadzie rozpoczęło się już w piątek 8 czerwca – zainteresowani mogli poćwiczyć z zaproszonymi senseiami w ramach wspólnego keiko w sali przy ul. Menniczej.

W sobotę rozegrano turnieje indywidualne w trzech kategoriach, natomiast w niedzielę rano odbył się egzamin na stopnie od 1 do 4 dana, a następnie turniej drużynowy. Cieszymy się, że w turnieju kobiet Marysia Bober wraz z Agnieszką Wial (która od niedawna reprezentuje na zawodach WSK) zajęły trzecie miejsce. Na dodatek drużyna o nazwie „Ostre Kimchi”, którą współtworzyła Marysia, Agnieszka Skulicz oraz Anna Betley-Uchańska (z Warszawskiego Klubu Kendo) zdobyła srebro w drużynówce (plus nagroda kantosho dla Agnieszki Skulicz). Poniżej wyniki wszystkich rozgrywek:

 

Turniej indywidualny kyu open

1. Jakub Tepper (Tengukai)

2. Bartosz Gorczyca (Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo)

3. Hugo Geeves (Manchester) oraz Katarzyna Babińska (Warszawski Klub Kendo)

Kantosho: Michalina Gąsienica-Laskowy (Koryukan Kraków) oraz Michał Maliński (UKS Łódź)

Turniej indywidualny dan kobiet

1. Alina Gdeczyk (Warszawski Klub Kendo)

2. Jasmin Rodig (Budo-Club-Dresden)

3. Agnieszka Wial (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo) oraz Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

Kantosho: Anna Betley-Uchańska (Warszawski Klub Kendo)

 

Turniej indywidualny dan mężczyzn

1. Krzysztof Bosak (Warszawski Klub Kendo)

2. Koichi Nakabayashi (Budo XI)

3. Maurycy Kaczor (UKS Łódź) oraz Tino Lehmann (Budo-Club-Dresden)

Kantosho: Ito Akihiko (Koan-Kendojo Hamburg)

 

Turniej drużyn 3-osobowych

1. Octopus w składzie: Koichi Nakabayashi (Budo XI), Mariusz Wial (Warszawski Klub Kendo), Agnieszka Wial (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

2. Ostre Kimchi w składzie: Agnieszka Skulicz (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo), Anna Betley-Uchańska (Warszawski Klub Kendo), Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

3. Astra Hamburg w składzie: Ito Akihiko (Koan-Kendojo Hamburg), Nakashima Koki (Koan-Kendojo Hamburg), Yamamura Soichiro (Koan-Kendojo Hamburg) oraz UKS Łódź w składzie: Michał Maliński (UKS Łódź), Maurycy Kaczor (UKS Łódź), Maciej Pietras (Sopocki Klub Kendo)

Kantosho: Agnieszka Skulicz (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo) oraz Maurycy Kaczor (UKS Łódź)

 

Gratulacje dla zwycięzców!

W turniejowych zmaganiach wzięli również udział inni członkowie WSK: Krzysztof Belczyk, Marta Lewicka, Izabela Sobek oraz debiutujący na zawodach kendo Jakub Apostolski. Ponadto Krzysztof Belczyk zdał egzamin na 3 dana.

Także i w tym roku miejscem zacieśniania braterskich więzów z naszymi gośćmi była Wyspa Słodowa, na której odbyła się sayonara party. Dziękujemy uczestnikom za przybycie i gorąco zapraszamy do udziału we Vratislavii za rok!

Podziękowania kierujemy też do sędziów, sponsorów (Agencja Jeździecka A.A.Bober, Kendo24, Madake Budo Shop, Zanshin, Manufaktura słodyczy ekskluzywnych Doti, Fukuro oraz Audio Biel), patronów medialnych (Brzmienie M oraz TVP3 Wrocław), wszystkich gości, a także wolontariuszy i członków WSK (a w szczególności senseia Wiesława Biela, Artura Witczyńskiego oraz Marysi Bober) – bez Was to wszystko po prostu by się nie udało!

Turniej Vratislavia Kendo Cup zorganizowało Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo z pomocą Polskiego Związku Kendo, pod honorowym patronatem prezesa PZK – Włodzimierza Małeckiego, marszałka województwa dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu – Wojciecha Gęstwy.

https://www.facebook.com/VratislaviaKendoCup/

Na koniec prezentujemy też zdjęcia wykonane przez Piotra Jakóbczyka:

https://www.facebook.com/143185565699073/posts/2321838111167130/

 

0A595D49 8E23 42EF 9AAA 267997EE47CC

W sobotę 26 maja Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo wzięło udział w festynie sportowo-rekreacyjnym „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”, promującym sporty nieolimpijskie. W godzinach 10.00–14.00 na wrocławskim stadionie wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z szeregiem ciekawych dyscyplin oraz sposobów aktywności fizycznej.
Nasi wolontariusze mieli okazję zaprezentować się na głównej scenie, propagując kendo wśród uczestników festynu. Po udanym występie liczymy na to, że dzięki podobnym inicjatywom zainteresowanie sztukami walki będzie rosło.

 

1CF7CBC5 C25C 4443 A2ED F33BC83928D0

4CB67DCA 73B3 47D4 9182 3455D588C713

70947743 D9CF 4C16 9193 A12869B9126F

A24970FE 49A7 41D6 A229 691E3C2996B8


Zdjęcia autorstwa Andrzeja Nowaka oraz Henryka Nawary udostępnione WSK przez AWF.

F012D046 4D42 4DC7 B15C 694D74B827CC

Nasza kendoczka Marta Lewicka wzięła udział w zorganizowanym we Lwowie turnieju Galicia Cup 2018 (28–29.04) i przywiozła z Ukrainy aż dwa medale: srebrny w indywidualnych zmaganiach kobiet oraz złoty wywalczony z polsko-ukraińską drużyną „Soup”.

Z innych dobrych wiadomości: nasze zawodniczki Marysia Bober, Agnieszka Skulicz oraz trenująca kiedyś w WSK Alina Gdeczyk (obecnie WKK) zostały powołane do składu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kendo w Korei – już teraz trzymamy kciuki!

25 kwietnia kilkoro członków WSK otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dudkiewicza za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2017 na arenie międzynarodowej. Utytułowane zawodniczki: Maria Bober, Agnieszka Skulicz oraz Alina Gdeczyk zostały wyróżnione za zdobycie srebrnych medali w drużynowym turnieju kobiet na Mistrzostwach Europy Kendo w Budapeszcie. Sensei Wiesław Biel oraz sensei Michał Szczepański uhonorowani zostali jako trenerzy. Ponadto Michał otrzymał nagrodę za srebrny medal Mistrzostw Europy Jodo w kategorii 4 dan, a Agnieszka Krawczyk za złoty medal w kategorii 2 dan.
Wszyscy bardzo się cieszymy, że sukcesy naszych klubowiczów zostały docenione przez władze miasta – oby tak dalej!

BD64B485-B4A1-4C9F-8C4E-28EE95776074.jpg

Niezmiernie nam miło pinformować, że Michał Szczepański zdał na 5 dan Iaido podczas zgrupowania i egzaminów w Sendai w Japonii. Gratulujemy!!!

Donaucup-tytułowe.jpg

Z radością informujemy, że 21 kwietnia Marysia Bober wywalczyła dla Polski brązowy medal na międzynarodowym turnieju kendo Donaucup. Była to już XXII edycja turnieju organizowanego przez Vienna Kendo Club i Kenshikan Vienna.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ dzień później drużyna „Soya Storks” w składzie: Aleksandra Polok (Yokokan Katowice), Joanna Labak (Doshinkan Kraków), Joanna Morawska (Ryushinkai Wrocław) oraz Agnieszka Skulicz i Maria Bober z WSK zdobyła kolejny brązowy medal – nasze gratulacje!

Do Wiednia udał się też Jan Blew – wraz z Michałem Oryniczem z Ryushinkai Wrocław oraz kolegami z Węgier i Austrii skompletował drużynę „WSK+Ronin”, która dotarła do ćwierćfinałów.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ dzień później drużyna „Soya Storks” w składzie: Aleksandra Polok (Yokokan Katowice),Joanna Labak (Doshinkan Kraków), Joanna Morawska (Ryushinkai Wrocław) oraz Agnieszka Skulicz i Maria Bober z WSKzdobyła kolejny brązowy medal (Agnieszce przypadła jeszcze nagroda kantosho za turniej drużynowy) – nasze gratulacje!

 

Donaucup_2.jpg

 

kwietniowy_trening_z_T._Rudolfem.jpg

Na jednym z kwietniowych treningów w dojo na Kolistej pojawił się grający trener i były zawodnik Śląska Wrocław – Tomasz Rudolf. Pan Tomek pokazał nam, jak prawidłowo wykonywać ogólnorozwojową rozgrzewkę, dzięki której właściwy trening kendo będzie jeszcze bardziej efektywny. Na pomysł zaproszenia do WSK profesjonalnego trenera wpadł nasz klubowy kolega – Robert Nietrybowski.

 

30019780_1918553724885493_576853778_n.png

W dniach 9-10 czerwca 2018 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo organizuje, już po raz trzeci, międzynarodowy turniej kendo pod nazw Vratislavia Cup 2018.

Spodziewamy się, że jak co roku, na turniej przyjadą zawodnicy z wielu krajów Europy m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, Chorwacji, Litwy, Węgier oraz oczywiście zawodnicy z Polski.

Ważną częścią turnieju jest grono sędziowskie, do sędziowania turnieju zapraszamy sędziów z różnych krajów całej Europy, posiadających najwyższe stopnie zarówno sędziowskie jak i zawodnicze w kendo. 

Informacje o organizacji turnieju dostępne są na naszej stronie internetowej:
http://www.vratislaviacup.pl/index.php/pl/

Nowości i ciekawostki dotyczące naszego wydarzenia publikowane są na bieżąco w mediach społecznościowych na stronie:
https://www.facebook.com/VratislaviaKendoCup/

oraz na stronie samego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/119591688684326/ 

Podkategorie

Jednym z głównych celów Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo jest propagowanie dyscyplin Kendo, Iaido i Jodo wśród Wrocławian. W realizacji tego zadania bardzo pomagają nam wrocławskie media. Dzięki współpracy z nimi,  mamy możliwość dotrzeć do szerszej rzeszy mieszkańców Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Poniżej prezentujemy artykuły i materiały prasowe które przybliżają naszą działalność.

Wybrane galerie z życia Stowarzyszenia.

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.