FAQ

1) Chcę zacząć trenować - jak zacząć

Aby zacząć trenować Kendo wystarczy, że przyjdziesz w okresie w którym Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo organizuje nabór do grupy początkującej na trening dla początkujących. Rozpiska godzin treningów dostępna jest w dziale "Trening". Nabór organizowany jest przeważnie 2 razy w roku: luty, marzec, oraz wrzesień, październik. Wszelkie dokumenty (jak badania i deklaracja członkowska) możesz przynieść na kolejne treningi.

Nabór do sekcji Iaido i Jodo odbywa się przez cały rok. Przed przyjściem na trening skontaktuj się z nami.

2) Chcę zacząć trenować kendo - kiedy mogę zacząć?

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo 2 razy w roku (w miesiącach luty, marzec, oraz wrzesień i październik) organizuje nabór do grupy początkującej. Aby zacząć trenować Kendo, wystarczy że przyjdziesz w tym okresie na trening dla początkujących.

3) Chcę zacząć trenować kendo - co potrzebuje?

Aby zacząć trenować wystarczy jedynie strój sportowy - dres i koszulka, oraz dobre chęci. Przez pierwszy miesiąc klub udostępnia miecz treningowy (shinai) - po tym okresie ćwiczący musi zaopatrzyć się we własny miecz. Koszt shinaia to maksymalnie 100zł.

4) Chcę zacząć trenować kendo - ile będę musiał płacić?

Wszystkie informacje dotyczące opłat zawarte są w zakładce Opłaty. Zapraszamy się do zapoznania z informacjami tam zawartymi.

5) Słyszałem, że Kendo jest bardzo drogie?

Jeśli chodzi o opłaty za treningi - patrz punkt wyżej. Jeśli chodzi o sprzęt, to klub przez pierwszy miesiąc wypożycza shinaie - miecze treningowe. Po upływie tego okresu klubowicz jest zobowiązany do zakupu własnego miecza - koszt około 100zł. Shinai osobie początkującej wystarcza na około rok. Jeśli chodzi o zbroje to klub posiada własny zapas. Gdy ćwiczący opanuje podstawowe ruchy i ciosy może nieodpłatnie wypożyczyć zbroję od klubu. Ubranie do Kendo (hakame - szerokie spodnie oraz keiko-gi - bluza do ćwiczeń) to koszt około 250 - 300zł. Ubranie ćwiczący kupuje z własnej woli i wystarcza na kilka lat.

6) Boję się, że jestem za młody/stary żeby ćwiczyć

W Kendo nie ma żadnych granic wiekowych. Na treningach każdy znajdzie coś dla siebie. Sport, rywalizacja, ruch, ćwiczenia ogólnorozwojowe, przyjemna forma spędzania wolnego czasu, kształtowanie własnego charakteru, przełamywanie swoich słabości...itd. 

7) W przeszłości miałem kontuzję... Czy nie będzie przeszkadzać?

W takim przypadku proszę skontaktować się z nami (kontakt). Jeśli kontuzja była poważna najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z lekarzem sportowym i uzyskanie jego pozwolenia - aby ćwiczyć dłużej i tak potrzebne są badania lekarza sportowego.

8) Czy potrzebuje badania lekarskie?

Zgoda lekarza sportowego jest niezbędna żeby trenować Kendo. Jednak nie będziesz potrzebował ich na pierwszy trening. Po treningu "rozruchowym" (jeśli zdecydujesz się ćwiczyć) powiemy Ci więcej.

9) Mam parę pytań, wątpliwości

Jeśli masz więcej pytań napisz do nas maila lub zadzwoń